Ana Sayfa»Haberler»Sigortacılık»Noterlerin sigortacılık yapması gündemde değil

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) Başkanı Hüseyin Kasap, “noterlerin trafik sigortası keseceğine” iddiasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Hazine Müsteşarlığı ve Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB) yetkilileriyle görüştüğünü belirten Kasap, "Noterlerin sigortacılık yapması konusunun gündeme gelmediği ve bu hususta herhangi bir çalışma yapılmadığı ifade edilmiştir" dedi.

Noterlerin sigortacılık yapması gündemde değil
Noterlerin sigortacılık yapması gündemde değil

Türkiye Noterler Birliği (TNB) Başkanı Yunus Tutar’ın Emniyet Genel Müdürlüğü’nce yapılan araç tescil ve sicil işlemlerinin 2018 yılından itibaren noterlikler eliyle gerçekleştirileceğini açıklamasının ardından trafik sigortasının da noterler tarafından kesilmeye başlanacağı iddia edilmişti. Trafik sigortasının noterler tarafından verilme ihtimaline tepki gösteren acenteler change.org’da kampanya başlatmıştı. Bunun üzerine bir tepki de AGEP’ten gelmiş ve “Yayılan haberlerin asılsız ve mesnetsiz olduğu anlaşılmıştır” denmişti.

Son olarak konuya açıklık getiren TOBB SAİK Başkanı Hüseyin Kasap, “Hazine Müsteşarlığı ve Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik şirketleri Birliği yetkilileriyle yapılan görüşmelerde noterlerin sigortacılık yapması konusunun gündeme gelmediği ve bu hususta herhangi bir çalışma yapılmadığı ifade edilmiştir” açıklamasında bulundu. / Tamamı: sigortacigazetesi.com.tr